Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Maj3r döndü, TURKEY5 Tekrar Sahnede!

hardstyle

Dün akşam katıldığı twitch yayınında, gelecek ile ilgili haberler veren hardstyle, Demise organizasyonundan ayrıldıktan sonra bir süredir kadroyu kurmaya çalıştığını ve son noktada Turkey5 kadrosunu tekrar oluşturduklarını açıkladı. Şimdilik bu takımın bir organizasyon ile anlaşması bulunmuyor ve organizasyon arayışı devam ediyor.

Dün yaptığım Twitch yayınımda, 1 saat boyunca genel hatlarıyla aşağıdaki konuları paylaştım. Hızlıca ordan video ile bakabilirsiniz, diğer detayları ise aşağıdan okuyabilirsiniz

 

Space Soldiers’in ana kadrosunda yer alan ngiN ve paz ikilisine, kaptan Maj3r katılan son SS oyuncusu oldu. Turkey5’ın ilk kadrosundan beyaz ve Türkiye’nin en iyi awperlarından bu seviyede ilk kez göreceğimiz l0gicman kadroyu tamamlayan isimler oldu.

Turkey Engin “ngiN” Kor
Turkey Ahmet “paz” Karahoca
Turkey Engin “MAJ3R” Küpeli
France Beyazıt “beyAz” Körpe
Turkey Ekrem “l0gicman” Aydin

Turkey Canpolat “hardstyle” Yıldıran (koç)

Kadroya ve rollere bakalım;

Beyaz: Hardstyle’ın açıklamalarında daha önce IGL rolünde gördüğümüz beyaz’ın, bu takımda entry fragger olarak oynayacağı şeklinde. Açıkçası TR5 zamanlarında da fazlasıyla eleştirdiğim oyuncunun bu takıma neler vereceği benim için büyük soru işareti. Takımdaki en yetersiz oyuncu benim gözümde. Takım 3-4 ay çalıştıktan ve taşlar yerine oturduktan sonra resmi görerek değerlendirmek daha kolay olacaktır. Bekleyelim, şans verelim, ön yargılı olmayalım. Ancak takımdaki tüm plan işlese dahi, o noktada takımı tıkayacak bir isim olarak görüyorum ve değişiklik ihtiyacında ilk düşünülecek isim gibi görünüyor.

l0gicman: Ekrem’i uzun süredir dikkatle takip ediyorum, kariyer planına elimden geldiğince destek vermeye çalışıyorum ve Türkiye’nin uzun süredir çıkardığı en önemli AWPer olarak görüyorum. (Woxic’ten sonra). Bir çok takımda oynayıp, TR şampiyonluğu görmüş bir isim. Ancak SpaceSoldiers ve ya o seviyeye en yakın takım olabileceğini düşündüğümüz bu seviyede ilk göreceğiz. Ancak şu an TR’de bir kadro kuracak olsanız ve AWPer ihtiyacınız varsa buraya l0gicman’i yazarak başlamanız gerektiğini düşürüm. Güzel bir hamle.

Maj3r: Önce TURKEY5, sonra Demise kadrolarında Maj3r’in eksikliğini fazlasıyla hissettik. Takımın taktik ve strateji olarak eksiklikleri barizken aynı zamanda, takımı çevirip toparlayan, liderlik eden bir oyuncunun eksikliği de görüldü. Onun için de LDLC serüveninin başarısız geçtiğini söyleyebiliriz. SS’ten ilk çıkacağı noktada, Fransa’da azalan IGL sayısından dolayı G2 transferini bile mantıklı bulduğumu söylemiştim ama o anki kadro yapıları ve şartları bu transferi imkansız kılmıştı. Sonrasında LDLC’de belli maddi bazı kazanımları vardı ama başarı anlamında SpaceSoldiers’ın gerisinde kaldığını gördük. Bu noktada dünkü tweet’inde Maj3r, tekrar sorumluluk almak istediğini tekrar liderlik etmek istediğini o yüzden Turkey5 kadrosuna inanarak döndüğünü söylüyor (LDLC’de bulamadığını da eklemiş). Bu sebeple takıma dönüşünün büyük katkı vereceğini ve takımı toparlayacağını söylemek gerek. Son olarakta, SS sürecinde Despe’den itibaren belkide ilk kez gerçek anlamda bir AWP oyuncusu ile bu takımı göreceğiz. Maj3r’in bir süre AWP’siz oynama konusunda diretmesi ve sonrasında takım içerisinden AWP oyuncusu cıkarmaya çalışması gibi süreçlerden sonra ilk kez gerçek bir AWP oyuncusuna sahipken nasıl takımı oynatacağını merakla bekliyorum.

paz: Son dönemde biraz formsuz görünsede kendini oyuna iyi şekilde verdiğinde ve iyi yöneltiğinde neler yapabileceğini biliyoruz. TURKEY5 ve Demise kadrolarında çok iyi görünmedi ancak Maj3r’in gelişiyle beraber formununda artmasını bekliyorum.

ngiN: Kadronun en hazır oyuncusu denebilir. SS dağıldıktan sonra performansı ve oyunu ileri giden oyunculardan biri. Hardstyle açıklamalarında onun support dışındaki bazı özelliklerini kullanacaklarından bahsetti, bu noktada bir rol değişikliği olabilir ve support dışında bazı farklı rollerde denenebilir gibi görünüyor ama onuda yeni takımda biraz bekleyip görmek gerekecek.

Genel anlamda tanıdığımız oyuncularla tekrar bir yola çıkılıyor. Organizasyonsuzluk biraz zorlayacaktır ama maj3r’inde son mesajında söylediği gibi en dipten başlanıyor ve bu çok çalışmayı gerektirecek. Bol şanslar!

Show CommentsClose Comments

Leave a comment