Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Efsane NiP kadrosu, DIG ile geri döndü

NiP organizasyonu altında CS:GO’nun gelmiş geçmiş en iyi takımlarından birini oluşturmuş efsane oyuncular, GeT_RiGhT, friberg, Xizt ve son olarak f0rest, NiP’den bir bir koptuktan sonra başka başarılı bir organizason olan Dignitas altında geri döndü.

CS 1.6 kariyerli bu önemli oyuncular, CS:GO’ya geçişleri ile müthiş başarılar kazanmış, major kupasına uzanmış ve efsanevi 87-0’lık (üst üste resmi maçlarda 87-0’lık seri) serinin altına imzalarını atmışlardı.

Zamanla bireysel formsuzluklar, takım içi sorunlar, yaşların ilerlemesi ile birer birer NiP’den kopmalar yaşanmıştı. Son olarak f0rest geçtiğimiz günlerde takımdan ayrılmıştı.

Bu efsane kadro, dönem dönem Dünyanın önemli kadroları ile başarılar yakalamış Dignitas organizasyonu altında tekrar bir araya geliyor.

Genç hallzerk’i sık sık gündeme getiriyorum. 19 yaşındaki Norveç’li oyuncu, 2018’da vatandaşı rain’in yaptığı bold prediction dahilinde de tekrar bize ismini hatırlatmıştı. En son nordavind kadrosu ile iyi işler yaptığını gördüğümüz AWPer, takımın 5.si olacak.

Takımın eski AWPer’i, zaman zaman analist koltuğunda gördüğümüz Fifflaren ise koç / genel menajer rolü ile takımı tamamlıyor.

Gönül isterki bu takım kupalara oynasın ama bu çok gerçekçi olmayacaktır. Dignitas’ın projesinin de özellikle fan base için, turnuvalarda başarıdan öte bilinirlik, imza günleri, ürün satışı vb. konular ile bu efsane kadroyu değerlendirmek istediğini konusunda açık olmak gerek.

Başarı anlamında NiP’in son dönemde bu oyuncular ile yaşadığı aşırı kötü döneme nazaran tek pozitif yaklamışım, baskı altında olmadıklarından daha rahat olacaklarından o artık bıraksın dediğimiz bu oyuncuların daha iyi olduğunu görebiliriz. Sonuçta ben aktif oyundan çok çok uzak olduklarını düşünmüyorum, turnuvalarda bir renk olarak kalmaya devam edebilecek durumdalar.

Show CommentsClose Comments

1 Comment

  • by MusTRelax
    Posted January 25, 2020 1:42 pm 0Likes

    Şimdi NiP fanları hala NiP fanı olarak mı anılacak yoksa Dignitas fanı mı ? Aklımda deli sorular

Leave a comment