Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

NaVi, Perfecto’yu transfer etti

Dünyanın en büyük takımlarından biri olan NaVi, Syman Gaming’in 20 yaşındaki oyuncusu Perfecto’yu kadrosuna kattı.

Geçen yıl içerisinde, GuardiaN’ı kadroya kattığı günden itibaren başarılı günleri mumla arayan NaVi, daha fazla zaman kaybetmedi ve GuardiaN’ı bençe çekerek kadrosunu yeniledi.

Kadro;

Ukraine Aleksandr “s1mple” Kostyliev
Russia Denis “electronic” Sharipov
Russia Kirill “Boombl4” Mikhailov
Russia Egor “flamie” Vasilyev
Russia Ilya “Perfecto” Zalutskiy

Ukraine Andrey “B1ad3” Gorodenskiy (koç)
Slovakia Ladislav “GuardiaN” Kovács (benç)


Perfecto’nun kariyer detaylarına bir bakalım;

99 doğumlu Rus oyuncu, 2017’den beri aktif sahnede. Geçen yıl sık sık adını duyduğumuz Syman Gaming ile kendini duyurmuş oyuncu için, uzun ve tecrübe dolu bir kariyerden bahsedemeyiz.

2019 yılının Aralık ayında Çin’de gerçekleştirilen Tier 3-4 seviyesindeki Nest Pro Series turnuvasındaki 1. lik ve geçen yıl içinde Berlin Major’ı öncesi CIS Minor turnuvasındaki 2. lik ile birlikte Challenger olarak Major elemesi oynaması en büyük kariyer başarıları

Silah tercihlerine de baktığımızda, Perfecto bir RIFLEr. AWP tercihi neredeyse SMG’lerden bile sonra gelen Perfecto’nun, NaVi’de de rifle oynayacağını tahmin edebiliriz.

Bu durumda, GuardiaN’ın gelişi ile birlikte AWP’den çıkmış olan s1mple’ın, tekrar main AWPer olacağını varsayabiliriz.

Stabil aimi ve soğun kanlı oluşu Perfecto’nun en öne çıkan özellikleri. Muhteşem aimi, ya da çok üst seviyedeki oyun bilgisinden bahsetmek zor. Zaten genç ve tecrübe anlamında çok şeyler görmemiş bir oyuncu olarak bazı eksiklikleri olacaktır.

Kliplerinden ve hareketlerinden bir kolaj içeren bir videoyu aşağıya bırakıyorum.

 

 

Final değerlendirmeme gelirsek;

GuardiaN’ın aşırı kötü oyunu sebebiyle, şu an gelecek herhangi eli ayağı düzgün bir oyuncu ile NaVi daha iyi sonuçlar alacaktır. GuardiaN’ın özellikle main AWPer olarak takımda yarattığı eksikliği de düşündüğümüzde, NaVi adına bir transfer şarttı.

Ancak NaVi, Astralis’leri, Liquid’leri yenecek kadroyu Perfecto ile kurdu mu? diye sorarsanız açıkçası beni heyecanlandırmayan bir transfer bu.

Bazı oyuncuları yanındaki oyuncular yükseltir, belki s1mple, elec, flamie gibi isimlerle oynamak Perfecto’nun potansiyelini ortaya çıkarabilir. Ancak daha önce NaVi’nin yaptığı Flamie, electronic, boombl4 gibi scout hamleleri başka bir seviyedeydi. Bu oyuncular keşfedilmesinden önce, eski takımlarında baya üst düzey oynamış, kendilerini kanıtlamış ve böylece NaVi’ye transfer olmuşlardı. Perfecto için böyle bir durum söz konusu değil. Özetle, NaVi’ye GuardiaN yerine daha iş yapacak ama onları top 1-2 takımdan biri yapamayacak bir transfer geldi. Direktör b1ad3’in bir bildiği vardır diyerek bekleyeceğiz.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment