Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gen.G CS:GO Kadrosunu Kurdu

2007 yılında kurulan ve Asya’nın en büyük espor organizasyonlarından biri olan Gen.G, süpriz bir kararla CS:GO’ya giriş yaptı.

Forbes verilerine göre 2018 yılında $100m’dan fazla değeri olan organizasyonun daha önce LoL, PUBG, Apex, Overwatch, Fortnite gibi ana oyunlarda kadroları bulunuyor. En son gerçekleşen PUBG için dünya kupası söylemini kullanabileceğimiz PGC19’u kazanan organizasyon, son olarak süpriz bir kararla CS:GO’ya girdi.

Öncelikle boşta olan Amerika’lı oyuncuları kadroya katarak ilerlediklerini düşünebiliriz. Kadroya giren son isim ise Asya’nın belki de en iyisi olan BnTeT oldu. Kadronun son hali;

United States Timothy “autimatic” Ta
Canada Damian “daps” Steele
United States Kenneth “koosta” Suen
United States Sam “s0m” Oh
Indonesia Hansel “BnTeT” Ferdinand

Australia Chris “Elmapuddy” Tebbit (koç)

C9’un major şampiyonluğu sonrası takımdaki ayrılıklar ve değişiklikler ile top level cs’den uçuruma yuvarlanan autimatic bu yeni takımın en önemli isimlerinden biri olacak. Bulunduğu takımları vasat üstü seviyeye getirip sonra tıkanan daps, farklı takımlarda oynayıp üst seviye oyuna çok ayak uyduramayacağını gördüğümüz koosta ve Amerikalıların yeni umudu, 17 yaşında olmasına öne çıkan toxic karakteri sebebiyle henüz dikiş tutturamamış s0m kadronun diğer isimleri. Asya CS’sini başka bir seviyeye getiren ve bence Asya’dan çıkma kararının %100 doğru olduğunu düşündüğüm BnTeT için ise yeni kariyer yolunda basamak olarak kullanılabilecek bir fırsat olarak görünüyor. Koç pozisyonunda yer alan elmapuddy, youtuber olarak karşımıza çıkmış sonrasında çeşitli organizasyonlarda ufak denemeleri olmuştu. Ciddi bir sorumluluk altında neler yapacağı merak konusu.

Özetle, bu büyük espor organizasyonunun, “bu CS:GO nasıl işliyor, bu oyun için espor dinamiklerini bir öğrenelim, yönümüzü, stratejimizi bulduktan sonra kararlarımızı veririz, belki transfer yaparız, öncelikle adımızı CS:GO içinde turnuvalarda göstermiş olalım” mantığı ile kurduğu bir takım. Başarı çok uzak görünüyor, ancak Amerika bölgesinde mücadele edeceklerini düşündüğümüzde, düşük seviye oyunun yer aldığı ortamda kulüp, öncelikli görünülürlük kazanma ve CS:GO dinamiklerine alışma noktasında hızlı adımlar atabilir.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment