Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cloud9, ATK kadrosunu alarak CS:GO’ya döndü

cloud9-eleague

2018 yılında, ELEAGUE major’ı kazanarak destan yazan Cloud9’un o günden beri yüzü gülmedi. Önemli oyuncularını kaybeden ve transferlerinden hiç verim alamayan ünlü Amerika organizasyonu, son kadrosunu da Gen.G’e kaptırdıktan sonra bir süredir CS:GO’da inaktifti.

2019 yılını çok iyi geçiren Amerikan CS:GO’sunun içinde Cloud9’un olmaması onlar adına büyük sorun oldu. Yıllardır ülkenin hatta kıtanın CS:GO dinamosu olan bir espor kulubünün, son 2 yıldaki gerilemesine bakarken, Liquid ve EG (daha önce NRG) gibi takımların onun önüne geçtiğini gördük. Bu kadar önemli bir kulüp için acil çözüm planlarından biri de, hazır olan bir NA takımını kadroya katmaktı. Yeni oyuncuları tek tek toplayıp, belkide en dipten başlama riskini almaktansa, 2019 yılını iyi geçirmiş genç oyunculardan kurulu bir takımı almak mantıklıydı ve ATK kadrosu radarlarına girdi.

 

Yaş ortalaması 21 olan ve ilk büyük turnuvasına EPL S10 finallerinde bu sene çıkan bu genç oyuncular dikkatleri üzerlerine çekmişti. Genellikle NA PUG oyuncularından kurulmuş bu takımın yıl içerisindeki gelişimi ve dünya #18 numarasına kadar çıkmaları önemliydi. Başta belirttiğim sebepleride düşündüğümüzde C9’un CS:GO’ya dönüşü için hazır bir paket sunulmuş oldu. Kadronun son hali şu şekilde;

South Africa Johnny “JT” Theodosiou
United States Ian “motm” Hardy
United States Ricky “floppy” Kemery
United States Josh “oSee” Ohm
South Africa Aran “Sonic” Groesbeek

South Africa Tiaan “T.c” Coertzen (koç)

Canada Tyson “TenZ” Ngo (inaktif)
Spain Oscar “mixwell” Cañellas (inaktif)

Kadroya ilk bakışı atarsak;

3 Amerikalı ve 2 Güney Afrikalı oyuncular ile Cloud9 o bildiğimiz başarılara yaklaşabilecek isimlere sahip değil. Ancak rakipleri diyebileceğimiz önemli NA takımlarının hemen arkasında, Kuzey Amerika’nın en iyi 3. takımına sahip olduklarını artık söyleyebiliriz. 

Uzun vadede 1-2 dokunuş ve önemli oyuncu katkıları ile işler değişebilir ancak şu an için, boşta kalmamak ve C9 adını turnuvalarda duymamız adına atılmış başarılı bir yatırım hamlesi.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment